Wybierz wg. zastosowania zasilacza awaryjnego
 • Nie wiesz który zasilacz wybrać, zadzwoń śmiało tel. 71 36 35 333 (w dniach 20-28 lipca URLOP - nieczynne)

   

 • (w dniach 20-28 lipca URLOP - nieczynne)

   

Energooszczędna przetwornica napięcia generująca PEŁNY SINUS z funkcją AUTOSTART do ZASILANIA AWARYJNEGO PIECÓW i POMP CO

Dostępność: od ręki - Nie wiesz czy będzie się nadawał - Zadzwoń - Doradzimy - tel. 713635333
Wysyłka w: dostawa na 30.07.2019/ W TYM TYGODNIU OBOWIĄZUJE DARMOWA DOSTAWA ! / CENA BRUTTO
Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nasza ocena przy poszczególnych zastosowaniach do :

 • kominka z płaszczem  - celujący
 • pieca na węgiel, drewno - celujący
 • pieca z nadmuchem i pompami CO  - celujący
 • kolektorów słonecznych - celujący
 • układy zasilania oświetlenia, bram garażowych, akwariów itp.
 • ze względu na zasilanie "przerwowe" nie nadaje się do pieców gazowych

Urządzenie posiada wtyczkę do napięcia 230V prądu zmiennego, gniazda wyjściowe 230V oraz zaciski do podłączenia akumulatora 12V ( samochodowego lub żelowego ), który będzie magazynem energii . Priorytetem jest zasilanie dostarczane z sieci 230V, które  jest przekazywane na gniazdo wyjściowe .

W momencie zaniku napięcia w sieci, przetwornica włączy się automatycznie oraz przełączy odbiorniki na pracę z podłączonego do niej na stałe akumulatora 12V samochodowego, żelowego, AGM lub innego. 

W przypadku powrotu napięcia w sieci przetwornica ponownie przełączy je na gniazdo wyjściowe oraz całkowicie się wyłączy.

W tym modelu największy nacisk postawiono na minimalne straty energii zarówno podczas czuwania jak i pracy, oraz maksymalne wydłużenie okresu eksploatacji zasilacza oraz akumulatora (w normalnych warunkach, gdy w sieci jest prąd, zasilacz się wyłącza czyli nie zużywają się jego podzespoły, jednak powoduje to przerwę w zasilaniu trwającą około 2 sekundy, zalecamy sprawdzić przed zakupem czy chwilowa przerwa w zasilaniu nie powoduje resetu ustawień Państwa sterownika pieca).

Ten model posłuży wiele lat, ponieważ pracuje wyłącznie, gdy zabraknie prądu w sieci. Inne rozwiązanie pracują nieustannie w tle zużywając rocznie energii za minimum 50zł.

Dodatkowo, dla przykładu, jeżeli mamy zasilać awaryjnie pompę o niedużej mocy 20W to tym zasilaczem stosując akumulator o pojemności 20Ah zabezpieczymy czas jej pracy przez 12 godzin, a innym podobnym z wyświetlaczami i bajerami tylko przez 7 godzin używając tego samego akumulatora. Im większej mocy pomp używamy, różnice są mniejsze.

Pełna zgodność z najnowocześniejszymi pompami i sterownikami .

Różnica w działaniu pomiędzy tym modelem, a pozostałymi zasilaczami awaryjnymi z naszej oferty polega na braku wbudowanej automatycznej ładowarki akumulatorów. Akumulator po powrocie napięcia w sieci należy samemu podładować prostownikiem i pozostawić do następnego użycia przez przetwornicę lub najlepiej zastosować automatyczną ładowarkę wysokiej klasy do nabycia w naszym sklepie w cenie 145zł, którą podłączymy na stałe do akumulatora razem z przetwornicą i całość będzie działać automatycznie, energooszczędnie oraz z zachowaniem najwyższej trwałości akumulatora dzięki impulsowemu wzbudzaniu (pobór całego kompletu na czuwaniu około 1-2 W).

Jak podłączyć ładowarkę jednocześnie z przetwornicą?  Wtyczkę przetwornicy podłączamy do sieci razem z wtyczką zasilająca ładowarki, najlepiej do kontaktu z dwoma gniazdami lub poprzez rozdzielacz (złodziejkę, przedłużacz). Kable akumulatorowe ładowarki podłączamy do zacisków akumulatorowych przetwornicy, w komplecie jest kabel zakończony oczkiem, który pasuje bezposrednio do zacisków w przetwornicy. Do tych samych zacisków w przetwornicy podłączamy jednoczesnie kable do akumulatora i gotowe. Teraz wystarczy podłączyc zabezpieczony odbiornik do gniazda wyjściowego przetwornicy. W razie potrzeby można zastosować rozdzielacz na kilka odbiorników. W momencie kiedy prad jest w sieci ładowarka automatycznie dba o naładowanie akumulatora, gdy zabraknie napięcia w sieci ładowarka wyłączy się, a przetwornica zacznie pobierać prąd z akumulatora. Po powrocie napięcia w sieci przetwornica wyłączy się i załączy odbiorniki na zasilanie z sieci, a ładowarka włączy się rozpoczynając 8 etapowy proces przywracania pełnego naładowania akumulatora.

PODSTAWOWE ZALETY :

 • Znaczne wydłużenie czasu podtrzymania pracy pompki CO, konstrukcja przetwornicy ma bardzo małe straty własne
 • Całkowite wyłączenie układu przetwornicy, gdy w sieci jest prąd 
 • Dzięki zastosowaniu podzespołów o niskich stratach uzyskano znaczne wydłużenie czasu podtrzymania pracy odbiorników, szczególnie przy niewielkich obciążeniach typu jedna pompka CO nie musimy używać dużych akumulatorów, aby uzyskać wiele godzin podtrzymania

 Co oznacza bieg jałowy? Jest to wartość mocy pobierana przez przetwornice w trakcie pracy bez obciążenia. Jeżeli przetwornica ma 5W poboru biegu jałowego i obciążymy ją mocą 20W (czyli np. energooszczędną pompą) to mniej więcej z akumulatora będziemy pobierać 25W. Natomiast jeżeli bieg jałowy wynosi 20W i obciążenie 20W to z akumulatora pobierać będziemy około 40W. Jest to prawie dwa razy więcej, więc aby podtrzymać napięcie przez ten sam czas należy użyć prawie dwa razy większego akumulatora!!! 

Co oznacza pobór prądu na czuwaniu? Jest to wartość mocy pobierana przez urządzenie z SIECI podczas normalnej pracy w trybie oczekiwania na ewentualny zanik napięcia. Jeżeli urządzenie pobiera na ten tryb np. 10W to znaczy, że w ciągu doby pobierze z sieci energetycznej 0,24KWh co przy założeniu jak to jest w naszym kraju 0,66zł/kWh daje dzienny koszt około 16 groszy x 30 dni = 4,80zł miesięcznie x 12 miesięcy = 57,60zł rocznie (tak, wiem, przy kosztach ogrzania domu to mała kwota:)

 Dane techniczne:

 • Napięcie wejściowe (akumulatora) : 10-15V
 • Napięcie wejściowe z sieci : +/-230V = napięcie występujące w sieci (brak korekcji)
 • Napięcie wyściowe na pracy z akumulatora : 230V
 • Kształt fali wyjściowej na pracy z akumulatora : pełna fala sinus 50Hz
 • Możliwość pracy ciągłej z mocą maksymalnie 300W
 • Autowyłączenie chroniące akumulator przy 10,5V po uprzednim alarmie dzwiękowym
 • Czas przełączania pomiędzy źródłem zasilania : do 2s
 • Pobór prądu w trakcie czuwania 0W
 • Pobór bieg jałowy 5W (praca akumulatorowa bez obciążenia)
 • Prąd ładowania akumulatora - BRAK WBUDOWANEJ ŁADOWARKI - możliwość stosowania dowolnych automatycznych ładowarek
 • Gniazdo napięciowe USB 5V / 1A aktywowane na pracy akumulatorowej, można wykorzystać do poinformowania o trybie pracy akumulatorowej w innym pomieszczeniu , budynku etc. 
 • Waga 1,3 kg
 • Wymiary 180x150x55mm
 • Długość kabli akumulatorowych 1,2m

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

30 stycznia 2019

To najlepsze rozwiązanie na rynku !!!

22 marca 2019

U mnie prądu brakuje 2-3 razy w roku. Kupiłem to urządzenie bo nie pobiera prądu gdy jest podłączone do sieci. Podłączyłem kominek i kolektory. Wszystko działa z akumulatorem samochodowym 72Ah. wystarcza na cały dzień. Polecam innym, dobrze i niedrogo. Pozdrawiam, Radek.

UWAGA ! ! !
 • Nie wiesz, który zasilacz wybrać, zadzwoń w godz. od 9.00 do 18 na tel. 71 36 35 333 lub napisz volton.pl@gmail.com - doradzimy
 • Darmowa dostawa przy płatności z góry. ( PROMOCJA TYGODNIA )
 • Możliwość zamówienia telefonicznego z zapłatą przy odbiorze towaru (u kuriera)
 • Możliwość bezproblemowego zwrotu lub wymiany towaru w terminie 14 dni
 • Pomoc techniczna przy podłączaniu
 • W Państwa domach pracuje już 12 000 naszych zasilaczy !!! - dziękujemy za zaufanie :)
 • Zamów u nas zasilacz awaryjny na próbę, obejrzyj spokojnie w domu, podłącz , sprawdź jak działa, a jeżeli nie będziesz zadowolony daj nam znać w ciągu 3 dni od otrzymania, a odbierzemy zasilacz naszym kurierem na NASZ KOSZT i zwrócimy Tobie za towar i przesyłkę pieniądze na konto (darmowa przesyłka zwrotna nie dotyczy akumulatorów o pojemności powyżej 100Ah) 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl