Wybierz wg. zastosowania zasilacza awaryjnego
 •  

  Nie wiesz jaki zasilacz wybrać - napisz na volton.pl@gmail.com - błyskawicznie doradzimy.

  W Państwa domach pracuje już ponad 12 000 naszych zasilaczy, dziękujemy za zaufanie.

Awaryjny zasilacz UPS 300W ( 450W 10 sek. ) - PEŁNY SINUS - ( automatyczne załączanie oraz ładowanie aku. ) - montaż dowolny - ładowanie regulowane od 1 do 15A - najwyższa jakość - POLECAMY

Dostępność: chwilowy brak towaru
Cena: 399,00 zł 399.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

 

Nasza ocena przy poszczególnych zastosowaniach do odbiorników o łącznej mocy do 300W :

 • kominka z płaszczem wodnym - celujący
 • pieca z nadmuchem  - celujący
 • piec z nadmuchem i podajnikiem - dostateczny ( polecamy wersję min. 600W )
 • pieca gazowego - celujący
 • wszystkich kolektorów słonecznych - celujący
 • komputera PC z monitorem , drukarką itp - celujący
 • osprzętu akwariowego - celujący
 • inne urządzenia biurowe i domowe: kasy fiskalne , telewizory itp.

 

Zanim o ogólnych parametrach zasilacza opowiedzmy czym tak naprawdę różni się on od pozostałych.

Zasilacz ten działa jak inne z naszej oferty, czyli automatycznie załącza odbiorniki na pracę akumulatorową, ładuje akumulator itd. Jednak najważniejsze co odróżnia go od pozostałych to możliwość konfiguracji warunków pracy i ładowania akumulatora .

Dla trwałości używanego akumulatora podstawowe znaczenie na które wpływ ma zasilacz to :

- napięcie jakim jest ładowany (możemy ustawić stopniowo od 13,6 do 15V) - akumulatory samochodowe mokre Ca/Ca są ładowane do 14,8V (a nawet dla regeneracji, np. raz na kwartał, do 16,2V, ale bardzo małym prądem), AGM również do 14,8V (16,2V małym prądem), jednak GEL tylko do 14,1V. Jeżeli ładowanie występuje dosyć często i może potrwać długo zalecamy obniżenie tych napięć do wartości 14,4V dla mokrego Ca/Ca i AGM.

- napięcie na jakim jest podtrzymywany w stanie naładowania (możemy ustawić stopniowo od 13,2 do 14,6V) - akumulatory samochodowe Ca/Ca podtrzymujemy nisko np. 13,2 V, GEL również 13,2V , a  AGM 13,6V  ( jednak gdy akumulator ma być długo nieużywany zalecamy zejście również na 13,2V w celu zmniejszenia korozji płyt dodatnich akumulatora ). Jednak przy takim napięciu należy okresowo odświeżyć akumulator uruchomiając jego ładowanie do napięcia ładowania np. poprzez chwilowe rozłączeniu zasilania.

- napięcie do jakiego zostanie rozładowany (możemy ustawić stopniowo 9,6 do 11,5V) - tu w zależności od czasu rozładowania , przyjmuje się za bezpieczne 10,5V dla AGM oraz GEL i 10,8V dla mokrych samochodowych Ca/Ca, jednak możemy obniżyć tą wartość w przypadku krótkotrwałego rozładowywania akumulatora dużym prądem, aby zwiększyć dostępną pojemność np. 9,6V gdy akumulator rozładujemy w ciągu godziny, lub podwyższyć tą wartość w celu ochrony akumulatora w przypadku rozładowywania przez ponad 20 godzin. Szczegółowe progi dozwolone powinny być zawarte w instrukcji akumulatora o ile jest on do tego celu przeznaczony (nie znajdziemy ich raczej w dokumentacji akumulatorów rozruchowych samochodowych)

- prąd jakim zostanie powtórnie naładowany (możemy ustawić stopniowo od 1 do 15A) - przyjmuje się, że najlepszą regenerację akumulatora w stosunku do potrzebnego na to czasu uzyskamy ładując akumulator prądem o wartości około 10% jego pojemności, czyli np. akumulator o pojemności 80Ah najlepiej ładować prądem 8A. Jeżeli akumulator ładujemy znaczne większym prądem np 10A dla akumulatora 26Ah to wg. naszego testu akumulator AGM utracił około 10% pojemności po jednorazowym ładowaniu. Część składu elektrolitu pozostała na płytach ołowiowych i nie brała udziału w kolejnym rozładowywaniu. Jeżeli akumulator pozostawimy w takim stanie utrata może być już nieodwracalna. Szybkie powtórne rozładowanie i naładowanie prądem początkowym 3A przywróciło właściwą pojemność. Dla akumulatorów typu AGM zalecane prądy ładowania mieszczą się zazwyczaj w przedziale 10-30% jego pojemności, czyli dla akumulatora 40Ah prąd optymalny to 4A a maksymalny dopuszczalny 12A - przy czym wartość 12A zwiększy nagrzewanie się i może doprowadzać do odparowywania wody przez zawory z akumulatora co przy częstym ładowaniu skróci jego trwałość, przy ładowaniu okazjonalnym, kilka razy w roku nie powinno mieć jednak znaczącego wpływu na jego sprawność.  

Powyżej podaliśmy przykłady napięć wymaganych do ładowania akumulatorów o temperaturze elektrolitu 25 st. C stosowane o ile producent akumulatora wyraźnie nie wymaga innych.  Zazwyczaj w zasilaczach przeznaczonych do podłączania zewnętrznych akumulatorów stosuje się wartości średnie, odpowiednie dla akumulatorów różnych typów (głównie AGM) pracujących w temperaturze pokojowej. Oczywiście jak coś jest uśrednione to nie może być doskonałe. Wraz ze zmianą temperatury pracy akumulatora oraz jego typu, należy zmienić wartości napięć oraz dostosować wartość prądu ładowania do pojemności akumulatora.

Poza tymi parametrami zasilacz umożliwia pełną konfigurację innych parametrów, o których wyczytać można w instrukcji do pobrania na dole strony.

Kupując u nas jednocześnie akumulator, zasilacz zaprogramujemy na współpracę z wybranym akumulatorem, aby maksymalnie wydłużyć jego żywotność (parametry ustawimy na pracę w temperaturze pokojowej około 20 stopni C, jeżeli zestaw ma pracować w innych temperaturach, ponad  5 stopni różnicy,  napisz o tym w uwagach w podsumowaniu zamówienia)


Awaryjne zasilanie zaawansowanych pomp CO , pieca z nadmuchem , kolektorów słonecznych , pieca gazowego , komputerów i innego sprzętu biurowego i domowego.

 • Najwyższej klasy przetwornica generująca PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napiecie
 • Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
 • Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
 • Kontrola LINE-INTERACTIVE
 • Sterowanie mikroprocesorowe
 • Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora regulowanej mocy w zakresie od 1 do 15A (co 1A)
 • Dwa gniazda wyjściowe
 • Do stosowania z akumulatorami 12V o pojemności od 10Ah do 200Ah - ze względu na wydajność ( zdolność długotrwałego ciągłego oddawania zgromadzonej energii) najlepiej typu AGM dostępne u nas, dla takich akumulatorów ustawiamy napięcie podtrzymania akumulatora (13,6V dla 20st. C otoczenia ), ale można również użyć akumulatora samochodowego rozruchowego - pamiętając, że dzisiejsze akumulatory samochodowe są wykonane w technologi mokry Ca/Ca i powinny być przechowywane pod napięciem do 13,2V , a próg do którego taki akumulator zostanie rozładowany należy zwiększyć do nie mniej niż 10,8V - takie można ustawić w tym zasilaczu, dzięki czemu ich starzenie nie powinno przebiegać szybciej niż w samochodzie, o ile akumulator jest dobrej jakości i nie jest rozładowywany głęboko częściej niż 2-3 razy w roku. Akumulator samochodowy Ca/Ca źle znosi głębokie rozładowania i kilkakrotnie szybciej się zasiarcza w porównaniu do akumulatora typu AGM oraz nie jest konstruowany z myślą od oddawaniu energii w sposób ciągły np. przez 5 godzin. Może okazać się, że pomimo jego dekralowanej przez producenta pojemności np. 72Ah ( to jest parametr dla 20 godzinnego czasu rozładowywania ) przy takim samym obciążeniu będzie pracował krócej niż AGM pojemności 55Ah, w dokumentacji akumulatora samochodowego nikt nie podaje czasów rozładowania przy konkretnych obciążeniach, dlatego faktyczny czas podtrzymania zasilania z takiego akumulatora będzie znany dopiero podczas pierwszego testu w naszym układzie zasilania awaryjnego .  
 • Dodatkowo w tym zasilaczu można stosować akumulatory typu GEL (typowo żelowe), zalecane jeżeli układ ma pracować cyklicznie (codzienne rozładowanie / ładowanie), dla których należy ograniczyć napięcie ładowania do 14,1V a podtrzymania do 13,2V. Podane wartości stosować wyłącznie o ile producent akumulatora nie określa inaczej.


Na tym UPS pompy CO pracują cicho jak na napięciu z sieci , prawidłowo pracują nadmuchy i podajniki , nadaje się do zasilania nowoczesnych pomp z płynną elektroniczną regulacją prędkości obrotowej.


W przeciwieństwie do standardowych UPS komputerowych z wbudowanymi akumulatorami jest przystosowany do wielogodzinnej pracy , ograniczając się wyłącznie pojemnością podłączonego do niego akumulatora . Przykładowo zasilając pompę centralnego ogrzewania o standardowej mocy 40W z podłączonego akumulatora 12v 40Ah czas ten wyniesie około 8 godzin . Moc ciągła , którą jest w stanie zasilać urządzenie to 300W . Do UPSa możemy podłączyć kilka odbiorników o mocy łącznej do 300W poprzez zwykły rozdzielacz jaki używamy w domu w gniazdkach .

Jak to działa ? UPS posiada wtyczkę do napięcia 230V prądu zmiennego , gniazda wyjściowe 230V oraz zaciski do podłączenia akumulatora 12V dowolnego typu . Priorytetem będzie zasilanie dostarczane z sieci 230V , które po analizie poprawności jest przekazywane na gniazdo wyjściowe .W momencie zaniku napięcia w sieci lub wykrycia jego nieprawidłowych parametrów UPS przełączy się automatycznie w ciągu ułamka sekundy na pracę z podłączonego do niego akumulatora 12V .W przypadku powrotu poprawnego napięcia w sieci UPS przełączy je na gniazda wyjściowe .

 

Jest to świetne rozwiązanie , które jest stosowane przez profesjonalnych instalatorów instalacji CO i doskonale sprawdza się w automatycznym zasilaniu awaryjnym .
Co bardzo ważne , jest to zasilacz generujący PEŁNĄ czystą sinusoidę , pompy pracują identycznie jak na napięciu z sieci . Całość sterowana mikroprocesorowo , bardzo nowoczesna konstrukcja . Posiada tak zwany ZIMNY START czyli możemy uruchomić podłączone urządzenia ręcznie bezpośrednio z akumulatora ( bez udziału sieci ) np. w samochodzie podczas wakacyjnych wyjazdów .


Urządzenie wyposażone jest w czytelny i przejrzysty wyświetlacz LED ze wskaźnikami aktualnego statusu:

zasilania , napięcia wejściowego , wyjściowego i częstotliwości , poziomu obciążenia i naładowania baterii

 

OPIS PRODUCENTA:

 Czysto sinusoidalny przebieg wyjściowy (true sin),
 Obudowa wisząca
 Synchronizacja napięcia wyjściowego z siecią zasilającą (napięcie i częstotliwość)
 Zapewnia ładowanie akumulatora, oraz automatyczne przełączenie na prace bateryjną,
 Sterowanie mikroprocesorowe,
 Harmoniczne napięcia wyjściowego <5%,
 Współpraca z odbiornikami rezystancyjnymi, indukcyjnymi, pojemnościowymi,
 Menu wyboru z wyświetlaczem LCD,
 Chwilowa przeciążalność 150% ,
 Oszczędzanie energii elektrycznej w stanie uśpienia (poniżej 5W),
 Programowana z MENU ładowarka akumulatorów (3-stopnie),
 Czas podtrzymania zależny od podłączonych akumulatorów,
 Łatwy w montażu i uruchomieniu,
 Niskoczęstotliwościowy transformator toroidalny w stopniu wejściowym.
Zastosowanie: Systemy komputerowe, bramy garażowe, monitoring, oświetlenie awaryjne,
kontrola dostępu, systemy C.O., systemu solarne, grzejnictwo, czujniki pomiarowe, napędy.

 

Specyfikacja:

 • Moc znamionowa: 300W
 • Moc chwilowa: 450W przez 10s ( przydatne do obsługi startu podajnika )
 • Rodzaj baterii: 12V DC
 • Maksymalne napięcie akumulatora: 15V DC
 • Zakres napięcia wejściowego: 180 ~ 275V AC
 • Częstotliwość wejściowa: 45 ~ 60Hz
 • Zakres napięcia wyjściowego: 230V AC +/-8%
 • Częstotliwość wyjściowa: 50/60Hz +/-0.5Hz
 • Kształt napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
 • Efektywność wyjściowa >=85% ( DC na AC )
 • Prąd ładowania akumulatora: max. 15A
 • *Czas przełączania: <=4ms
 • Zabezpieczenia: przed przeciążeniem, zwarciem, przepięciem, zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem oraz przegrzaniem
 • Dopuszczalna temperatura pracy: 0-40 C
 • Dopuszczalna wilgotność powietrza 10 - 90%
 • Pobór mocy w trakcie czuwania , praca z sieci: 17W (5W w trybie automatycznego uśpienia po zdjęciu obciążenia)
 • Pobór mocy , bieg jałowy , praca akumulatorowa bez obciążenia: 22W
 • Pobór mocy z akumulatora przy przykładowym obciążeniu 80W - 110W
 • Waga. 8 kg
 • Rozmiar: 210x400x125mm

Gwarancja 24 miesiące

Opinie o produkcie (11)

20 września 2017

Rewelacyjny sprzęt, górna półka za śmiesznie niską cenę. Przyciski do obsługi powinny być nieco większe, ale to drobiazg, ustawia się to tylko raz na początku użytkowania . Dla mnie ocena 6.

27 października 2017

Zasilacz bardzo dobrze wykonany.U mnie zasila jednoczesnie piec gazowy i kominek plus dwie pompy.z akumulatora MWL55 podtrzymanie zasilania 5 godzin i jeszcze wskazywal 23% akumulatora.Dalej nie testowalem bo szkoda akumulatora.Jestem bardzo zadowolony.

15 grudnia 2017

Faktycznie bardzo dobrze wykonany, polecam innym.

19 grudnia 2017

Polecono mi ten zasilacz wraz z dwoma akumulatorami MWL 80Ah. Jestem kobietką i bałam się, że z pojedynczym akumulatorem 150Ah o wadze prawie 50kg sama sobie nie poradzę. Zasilanie pieca mam całą dobę !!!! Jestem bardzo zadowolona :)

28 lutego 2018

Bardzo stabilny, świetnie wykonany, normalnie zasilacze tej klasy są o połowę droższe , polecamy wszystkim oczekującym wysokiej jakości, my montujemy standardowo do pieców gazowych, aby ochronić płyty główne przed uszkodzeniem.

16 kwietnia 2018

Trochę krótkie kable do akumulatora wymuszają montaż dosyć nisko na ścianie. Urządzenie działa za to baaaaardzo dobrze więc wybaczam ta oszczędność... :)

19 kwietnia 2018

Junkers CerapurSmart ZSB14 pracuje poprawnie bez przejściówki :-) Dziękuję za profesjonalne podejście.

2 sierpnia 2018

Wymieniłem stary inwerter Orvaldi na ten sprzęt. Zalety: - działa dużo ciszej - jest możliwość ustawiania wartości prądu ładowania i napięć oraz automatycznych wyłączeń/włączeń - jest miejsce na dwie wtyczki Schuko - jest automatyczny bezpiecznik - jest możliwość montażu na ścianie - jest tańszy od poprzedniego - ma estetyczne gumowe końcówki zabezpieczające połączenie z akumulatorem Wady: - trochę krótkie kable zarówno do akumulatora jak i zasilający Miałem bardzo dobry kontakt z profesjonalnym sprzedawcą, który skonfigurował sprzęt pod zakupiony jednocześnie akumulator żelowy. Ustawienia zostały naklejone na inwerter. Pełny profesjonalizm! Dziękuję!

26 lutego 2019

Pierwsze wrażenia po tygodniu. Bardzo dobrej klasy sprzęt. Jestem zaskoczony wykonaniem za ta cenę. Chińszczyzna nie dorasta do pięt. Warto dopłacić i mieć na lata pewność, że zadziała jak będzie potrzebny. No i wbudowana ładowarka - osobno byłaby droższa niż cały ten zasilacz.

10 września 2019

Zakupiłem powyższy zasilacz oraz akumulator 20Ah do pieca co firmy Viessmann Vitodens 100W. W okresie zimowym, kiedy nie ma mnie w domu piec ustawiony jest na czuwanie, ale częste wyłączenia prądu spowodowały, że zawiesza sie jego panel sterujący i piec przestaje działać. Zasilacz rozwiąże te problemy, a akumulator 20Ah jest wystarczający na zasilanie dwóch pomp obiegu co. Przy podłączeniu i uruchamianiu zasilacza skorzystaliśmy z konsultacji telefonicznej pracownika firmy VoltON. Przebiegło wszystko sprawnie, szybko i profesjonalnie. Polecam ten zasilacz. Jest z "wyższej półki", trochę droższy ale i wykonanie i wygląd doskonały.

9 października 2019

Witam Zasilacz działa prawidłowo z piecem kondensacyjnym Junkers Cerapur Midi ZWB 24-1 RE. Obciążenie w szczycie pokazywało mi 44% ( wg karty produktu powinno max 30W pobierać co powinno stanowić 10% z 300W jakie posiada zailacz). Testowałem ok godzinę i pojemność zeszła do 78% aku ( 40Ah). Wiec szacuje że kilka godzin podtrzyma. Na minus to krótkie kable i cały czas chodzący wentylator (na szczęście nie jest zbyt głośny) ( od volton: NA ŻYCZENIE MONTUJEMY WEWNĄTRZ CZUJNIK TEMPERATURY, KTÓRY OGRANICZY ZAŁĄCZANIE WENTYLATORA DO MINIMUM. JEST TO BEZPŁATNE I WYSTARCZY ZGŁOSIĆ NAM TAKIE ŻYCZENIE W UWAGACH DO ZAMÓWIENIA) Na plus cała reszta - tj prawidłowe podtrzymanie pieca w przypadku zaniku prądu! Możliwość zmiany wszelkich parametrów pracy co zapewni swobodę w doborze akumulatorów. Montaż dowolny i jakość wykonania. Polecam.

UWAGA ! ! !
 • Nie wiesz, który zasilacz wybrać, zadzwoń w godz. od 9.00 do 18 na tel. 71 36 35 333 lub napisz volton.pl@gmail.com - doradzimy
 • Darmowa dostawa przy płatności z góry. ( PROMOCJA TYGODNIA )
 • Możliwość zamówienia telefonicznego z zapłatą przy odbiorze towaru (u kuriera)
 • Możliwość bezproblemowego zwrotu lub wymiany towaru w terminie 14 dni
 • Pomoc techniczna przy podłączaniu
 • W Państwa domach pracuje już 12 000 naszych zasilaczy !!! - dziękujemy za zaufanie :)
 • Zamów u nas zasilacz awaryjny na próbę, obejrzyj spokojnie w domu, podłącz , sprawdź jak działa, a jeżeli nie będziesz zadowolony daj nam znać w ciągu 3 dni od otrzymania, a odbierzemy zasilacz naszym kurierem na NASZ KOSZT i zwrócimy Tobie za towar i przesyłkę pieniądze na konto (darmowa przesyłka zwrotna nie dotyczy akumulatorów o pojemności powyżej 100Ah) 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl