Wybierz wg. zastosowania zasilacza awaryjnego
 • Nie wiesz który zasilacz wybrać, zadzwoń śmiało tel. 71 36 35 333

   

 •  

   

Akumulator AGM "Żelowy" VIPOW 12V 55Ah - BAT0223 - waga 17,3kg - prod. 2019r - SPRAWDZONA JAKOŚĆ

Vipow12v55ah.png
 • promocja
Dostępność: od ręki - Nie wiesz czy będzie się nadawał - Zadzwoń - Doradzimy - tel. 713635333
Wysyłka w: NATYCHMIAST / W TYM TYGODNIU OBOWIĄZUJE DARMOWA DOSTAWA ! / CENA BRUTTO
Cena: 376,00 zł 450,00 zł 376.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Na rynku jest bardzo dużo tego typu akumulatorów, niestety większość to dalekowschodnia produkcja ukierunkowana przede wszystkim na uzyskanie możliwie najniższej ceny. Efekt jest taki, że akumulatory nie posiadają deklarowanej pojemności oraz bardzo szybko dochodzi w nich do zużycia płyt ołowianych. Przez ponad 10 lat zajmowania się WYŁĄCZNIE zasilaniem awaryjnym układów centralnego ogrzewania przez nasze ręce przeszło tysiące akumulatorów. Wiele z nich wymagało wymiany już po 3 latach użytkowania, to zbyt szybko, dlatego ograniczyliśmy się do produktów sprawdzonych i tych, które przez te lata wypadały najlepiej.

W tej ofercie sprzedajemy UCZCIWY akumulator firmy VIPOW (której właścicielem jest koncern LECHPOL z Garwolina, na rynku od 1990r., właściciel sieci sklepów REBEL oraz marek takich jak KRUGER&MATZ, TESSA, KEMOT, QUER, INTEX, SUNKER, CABELTECH). Producent od 10 lat nie oszczędza na jakości, akumulatory wg. naszych testów posiadają nawet nieco wyższy parametr pojemności od deklarowanego, płyty wewnątrz są grube co utrudnia ich korozję. Oczywiście, nie jest to klasa takich firm jak EUROPOWER czy PANASONIC, ale stosunek jakości do ceny jest bardzo atrakcyjny (pół ceny). Ze względu na dużą sprzedaż akumulatory zawsze mamy świeże.

 - rozładowanie mocą 100W ( do 10,5V ) zajęło w naszym teście 394 minuty

Pozwala na orientacyjny czas podtrzymania pracy układu :

 • solarnego z pompą 40W - przez 14 godzin , z pompą 60W przez 8 godzin , z pompą 80W przez 7 godzin
 • kominkowego lub pieca bez nadmuchu z pompami o mocy w sumie 40W przez 14 godzin , 60W - 8 godzin , 80W - 7 godzin , 100W - 5,5 godziny , 120W - 4 godziny , 150W - 3 godziny
 • pieca z nadmuchem i pompą 40W - 7 godzin , 60W - 5,5 godziny , z pompami o łącznej mocy 80W - 5 godziny , z pompami o mocy razem 120W - 3 godziny , z pompami o mocy lącznej 200W - 2 godziny .
 • pieca z podajnikiem i pompą 60W - 4 godziny , pompami w sumie 100W - 3 godziny , z pompami w sumie 150W - 2
 • pieca gazowego z pompą około 5,5 godziny pracy ciągłej ( więc w praktyce znacznie dłużej )

 

Napięcie: 12 V
Pojemność: 55 Ah
Tryb czuwania (25°C): 13,6 – 13,8 V
Praca cykliczna (25°C): 14,5 – 14,9 V
Maksymalny prąd inicjacji: < 16,5 A
Rezystancja wewnętrzna (przy pełnym naładowaniu baterii, 25°C): 6 mOhm

----------
Pojemność (25°C)
----------

20-godzinna: 57 Ah
10-godzinna: 55 Ah
5-godzinna: 47,2 Ah
1-godzinna: 34,6 Ah

----------
Wpływ temperatury na pojemność
----------

40°C: 102%
25°C: 100%
0°C: 85%
-15°C: 62%

----------
Automatyczne rozładowywanie (25°C)
----------

Pojemność po 3 miesiącach przechowywania: 91%
Pojemność po 6 miesiącach przechowywania: 82%
Pojemność po 9 miesiącach przechowywania: 64%

----------
Wymiary (DxSxW): 229 x 138 x 208 mm (wysokość z terminalami: 228 mm)
Waga: 17,3 kg

Bardzo wysoka jakość wykonania. Porządne, ciężkie i grube płyty ołowiowe będą odporne na korozję przez wiele lat.  

Parametry eksploatacyjne

a) Ładowanie:

Akumulatory bezobsługowe należy ładować metodą stałonapięciową z ograniczeniem początkowego prąduładowania (charakterystyka IU). Początkowy prąd ładowania nie powinien być większy niż 0,3 C [A] (C- pojemność akumulatora) czyli na przykład 8,4 [A] dla modelu EP 28-12. Zalecany początkowy prądładowania to 0,1 pojemności akumulatora czyli 2,8 [A] dla modelu EP 28-12.

Napięcie ładowania podczas pracy buforowej (zasilanie awaryjne) powinno zawierać się w zakresie od 2,25do 2,30 [V/ogniwo] (zalecane 2,275 [V/ogniwo]) czyli od 13,50 do 13,80 [V] dla akumulatora o napięciu 12 [V] (6 ogniw) i od 243,00 do 248,4 [V] dla 18 akumulatorów połączonych szeregowo (bateria 220 V, 108 ogniw).

Podczas pracy cyklicznej (powtarzane cykle rozładowania/ładowania) gdy akumulator stanowi podstawoweźródło zasilania, napięcie ładowania powinno zawierać się w zakresie od 2,40 do 2,50 [V/ogniwo] czyli od14,40 do 15,00 [V] dla akumulatora o napięciu 12 [V] (6 ogniw) Przy dużych wahaniach temperatury pracy należy zastosować zasilacz z układem kompensacji temperaturowej napięcia ładowania, który zmniejsza napięcie ładowania przy wzroście temperatury. Współczynnik kompensacji temperaturowej wynosi minus 3 [mV/°C/ogniwo] od 25 [°C]. Napięcie ładowania powinno być dobrze stabilizowane a jego tętnienia nie powinny przekraczać 1,5 [%].

Każde ogniwo akumulatora bezobsługowego (6 woltowy - 3 ogniwa, 12 woltowy - 6 ogniw) posiada jednokierunkowy, samouszczelniający się zawór, który otwiera się w przypadku wzrostu ciśnienia wewnątrz akumulatora (np. przy przeładowaniu) i wypuszcza gazy na zewnątrz, chroniąc pojemnik przed rozsadzeniem. Dlatego nie należy ładować akumulatorów bezobsługowych w szczelnych obudowach a pomieszczenie, w którym znajduje się bateria musi być wyposażone przynajmniej w sprawną naturalną(grawitacyjną) wentylację.

b) Temperatura pracy:

Znamionowa temperatura pracy akumulatorów bezobsługowych wynosi 25 [°C]. Praca akumulatorów bezobsługowych w podwyższonych temperaturach powoduje bardzo znaczne skrócenie ich żywotności.Żywotność zmniejsza się o połowę na każdy trwały wzrost temperatury o 8 [°C] powyżej znamionowej temperatury pracy. Oznacza to, że akumulator eksploatowany w 33 [°C] zachowa 50 [%] a w 41 [°C] tylko 25 [%] projektowanej żywotności. Dla uzyskania maksymalnej żywotności akumulatora pracującego buforowo należy:

- umieszczać akumulator z dala od urządzeń będących źródłem ciepła (np. transformator, radiator), - zachować przynajmniej 1,5 cm odstępu wokół akumulatora oraz stosować urządzenia z otworami

wentylacyjnymi w obudowie dla zapewnienia swobodnej cyrkulacji powietrza, - zastosować efektywną naturalną lub wymuszoną wentylację lub klimatyzację,

- stosować zasilacz z kompensacją temperaturową napięcia ładowania jeśli temperatura pracy będzie przekraczać 25 [°C].

Praca w wysokiej temperaturze (powyżej 40 [°C]) oprócz znacznego skrócenia żywotności akumulatorów może doprowadzić również do ich uszkodzenia.

Wzrost temperatury akumulatorów powoduje zmniejszenie ich rezystancji wewnętrznej co skutkuje zwiększeniem prądu ładowania. Większy prąd podnosi temperaturę akumulatorów więc ich rezystancja maleje. Następnie cykl ten powtarza się prowadząc do tak zwanego rozbiegu cieplnego czyli braku stabilności termicznej akumulatorów. Gdy temperatura akumulatorów przekroczy 40 [°C] proces ten przebiega lawinowo i doprowadza do nieodwracalnego uszkodzenia akumulatorów (przerwa lub zwarcie wewnętrzne, w ekstremalnych przypadkach deformacja obudowy).

Należy pamiętać, że przy temperaturze powietrza w pomieszczeniu na poziomie 40 [°C], temperatura akumulatorów umieszczonych wewnątrz zasilacza UPS będzie od kilku do kilkunastu [°C] wyższa, w zależności od trybu pracy akumulatorów (ładowanie buforowe lub rozładowanie dużym prądem).

c) Głębokość rozładowania:

Szczelne akumulatory ołowiowo-kwasowe są wrażliwe na nadmierne (zbyt głębokie) rozładowania. Nadmierne rozładowanie akumulatora powoduje ograniczenie jego możliwości magazynowania energii, zmniejszenie pojemności i skrócenie żywotności. Przyczyną nadmiernego rozładowania może być równieżpozostawienie rozładowanego akumulatora przez dłuższy czas bez ładowania. Zbyt głęboko rozładowywane akumulatory ulegają zasiarczeniu, które objawia się częściową, nieodwracalną utratą dostępnej pojemności. Minimalne dopuszczalne napięcie rozładowania akumulatora zależy od prądu rozładowania i określone jest na charakterystyce rozładowania akumulatora.

4. Obsługa okresowa

Dla uzyskania maksymalnej żywotności i niezawodności akumulatorów bezobsługowych pracujących w bateriach, czyli łączonych szeregowo lub równolegle dla zwiększenia napięcia lub pojemności, należy przeprowadzać okresowe kontrole ich stanu i parametrów pracy. Okresowa obsługa akumulatorów powinna być przeprowadzana wyłącznie przez przeszkolony i uprawniony personel. Przedstawienieudokumentowanych wyników pomiarów z każdej wymaganej obsługi okresowej jest warunkiem uznania reklamacji.

Co 12 miesięcy (zalecamy co 6 miesięcy) od momentu instalacji należy skontrolować i udokumentować:

a) Napięcie ładowania baterii - które powinno zawierać się w przedziale 2,25 do 2,30 [V/ogniwo] czyli np: 243,0 do 248,4 [V] dla 18 akumulatorów połączonych szeregowo (bateria 220V, 108 ogniw). Zalecana wartość to 245,7 [V] (2,275 [V/ogniwo]). Prostownik ładujący powinien być wyposażony w układ kompensacji temperaturowej napięcia ładowania,

b) Napięcie ładowania na poszczególnych akumulatorach - które powinno zawierać się w przedziale13,5 - 13,8 [V],

c) Rezystancję wewnętrzną wszystkich akumulatorów - która nie powinna być większa od wartości rezystancji wewnętrznej nowego akumulatora (podanej na karcie katalogowej) powiększonej o 30 %.

d) Prąd ładowania baterii - który po kilku dobach ładowania powinien zmaleć do 4 [mA] na 1 [Ah]pojemności baterii lub mniej ale powinien być większy od zera.

e) Temperaturę pracy w pomieszczeniu baterii - która nie powinna wykraczać poza zakres 15 - 25 [°C].
W przypadku gdy pomierzone wartości wykraczają poza dopuszczalne zakresy należy powiadomić dostawcę akumulatorów.

Opinie o produkcie (0)

UWAGA ! ! !
 • Nie wiesz, który zasilacz wybrać, zadzwoń w godz. od 9.00 do 18 na tel. 71 36 35 333 lub napisz volton.pl@gmail.com - doradzimy
 • Darmowa dostawa przy płatności z góry. ( PROMOCJA TYGODNIA )
 • Możliwość zamówienia telefonicznego z zapłatą przy odbiorze towaru (u kuriera)
 • Możliwość bezproblemowego zwrotu lub wymiany towaru w terminie 14 dni
 • Pomoc techniczna przy podłączaniu
 • W Państwa domach pracuje już 12 000 naszych zasilaczy !!! - dziękujemy za zaufanie :)
 • Zamów u nas zasilacz awaryjny na próbę, obejrzyj spokojnie w domu, podłącz , sprawdź jak działa, a jeżeli nie będziesz zadowolony daj nam znać w ciągu 3 dni od otrzymania, a odbierzemy zasilacz naszym kurierem na NASZ KOSZT i zwrócimy Tobie za towar i przesyłkę pieniądze na konto (darmowa przesyłka zwrotna nie dotyczy akumulatorów o pojemności powyżej 100Ah) 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl