Wybierz wg. zastosowania zasilacza awaryjnego
 • Nie wiesz który zasilacz wybrać, zadzwoń śmiało tel. 71 36 35 333

   

 •  

   

Adapter do zasilania pieca gazowego wymagającego potencjału elektrycznego na przewodzie ochronnym

Dostępność: od ręki - Nie wiesz czy będzie się nadawał - Zadzwoń - Doradzimy - tel. 713635333
Wysyłka w: NATYCHMIAST / W TYM TYGODNIU OBOWIĄZUJE DARMOWA DOSTAWA ! / CENA BRUTTO
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Adapter pieca gazowego wymagającego potencjału elektrycznego na przewodzie ochronnym, konieczny do pracy niektórych kotłów CO z zasilaczy awaryjnych typu UPS. 

Stosowany jeżeli piec gazowy nie działa na zasilaczu UPS i wyświetla błąd palnika.

Jest to wtyczka z gniazdem wyposażona w element pasywny przekazujący niewielki potencjał elektryczny z przewodu roboczego wyjścia UPSa na "bolec ochronny".  

Wewnątrz wtyczki znajduje się odpowiednio dobrany i podłączony element pasywny, którego zadaniem jest przekazanie niewielkiego potencjału elektrycznego na przewód uziemiający kotła. Potencjał ten jest wykorzystywany przez komorę jonizacyjną niektórych kotłów gazowych do poprawnej pracy. Normalnie, gdy w "sieci jest prąd" taki potencjał naturalnie występuje na przewodzie ochronnym.

Wymagają tego nieliczne modele pieców występujące na naszym rynku. Postaramy się z Państwa pomocą stworzyć dokładną listę modeli, które wymagają tego bezwzględnie. 90% pieców pracuje poprawnie bez konieczności stosowania tego adaptera.  

Adapter jest zalecany do pieców gazowych pracujących na zasilaniu akumulatorowym, a konieczny do pieców marki/model :

BERETTA

JUNKERS

DE DIETRICH

 

UWAGA , przed podłączeniem koniecznie sprawdź ( próbnikiem, neonówką ) biegunowość. 

 Wtyczka (adapter) ma oznaczenia FAZA / ZERO.

 

Oznaczenie FAZA:

Ten biegun musi być podłączony do gniazda UPS-a tak, aby znajdowała się na nim FAZA podczas pracy z SIECI.

(próbówka świeci)

 

Oznaczenie ZERO:

Ten biegun musi być podłączony do gniazda UPS-a tak, aby znajdowało się na nim ZERO podczas pracy z SIECI.

(próbówka nie świeci)

 

Aby wsadzić próbówkę do gniazda z zapadkami zabezpieczającymi konieczne jest podniesienie obu zapadek jednocześnie.  

Podczas testu biegunowości UPS musi pracować na napięciu z sieci. Jeżeli UPS ma gniazdo „z bolcem” i próbówka świeci po przeciwnej stronie niż powinna, aby być w zgodzie z adapterem, konieczna może być zamiana przewodów w gnieździe sieciowym w domu. 

 Podczas pracy akumulatorowej UPS musi być podłączony do gniazda sieciowego pomimo braku fazy, tak aby cały czas było połączone uziemienie.

 

Rolą adaptera jest podanie potencjału na przewód ochronny podczas pracy akumulatorowej. Jest to wymagane dla poprawnej pracy komory jonizacyjnej niektórych pieców gazowych. Potencjał taki występuje naturalnie, gdy w sieci jest prąd. Brak potencjału wyświetla błąd palnika.

 

Opinie o produkcie (8)

4 kwietnia 2018

Potwierdzam, Beretta - wszystkie modele działają wyłącznie z tym adapterem

19 kwietnia 2018

Junkers CerapurSmart ZSB14 pracuje poprawnie bez przejściówki :-) Dziękuję za profesjonalne podejście.

5 października 2018

Vitopend 100 firmy Viessmann

9 października 2018

Po 10 minutach wybija bezpiecznik różnicowo-prądowy Administrator: w takiej sytuacji może być konieczna wymiana tego bezpiecznika na inną wartość.

18 grudnia 2018

Wystarczy zewrzeć na wyjściu inwertera punkt neutralny (prawa dziurka gniazdka)z uziemieniem poprzez rezystor około 1Mohm rezystor ma zapobiec jedynie zadziałaniu wyłącznika róznicowo prądowego w razie problemów z wyłącznikiem różnicowo prądowym należy zastosować większą wartość rezystora ot i cały adapter. Administrator: DOKŁADNIE TAK, ALE NIE WSZYSCY MAJĄ POJĘCIE CO TO JEST REZYSTOR, WIĘC PO TO JEST GOTOWY ADAPTER

30 maja 2019

Dodatkow: Heinztechnik gas 1.1 (jednofunkcyjny) wyświetla blokadę palnika na zasilaniu awaryjnym (akumulatora) UPS'a. Niestety. Kupuje więc adapter.... :-) wcześniej jeszcze zadzwonię czy będzie się nadawał...

31 maja 2019

*Dodatkowo: Heiztechnik gas 1.1 (jednofunkcyjny) wyświetla blokadę palnika na zasilaniu awaryjnym (akumulatora) UPSa. Niestety.

17 czerwca 2019

Heiztechnik 1.1 gas (jednofunkcyjny), adapter nie był jednak konieczny. Wystarczyło zamienić przewody (faza / neutralny) w wtyczce sieciowej od pieca (ktoś źle zamontował) i teraz wszystko pięknie działa czy na zasilaniu czy z akumulatora. Dziękuję za pomoc.

UWAGA ! ! !
 • Nie wiesz, który zasilacz wybrać, zadzwoń w godz. od 9.00 do 18 na tel. 71 36 35 333 lub napisz volton.pl@gmail.com - doradzimy
 • Darmowa dostawa przy płatności z góry. ( PROMOCJA TYGODNIA )
 • Możliwość zamówienia telefonicznego z zapłatą przy odbiorze towaru (u kuriera)
 • Możliwość bezproblemowego zwrotu lub wymiany towaru w terminie 14 dni
 • Pomoc techniczna przy podłączaniu
 • W Państwa domach pracuje już 12 000 naszych zasilaczy !!! - dziękujemy za zaufanie :)
 • Zamów u nas zasilacz awaryjny na próbę, obejrzyj spokojnie w domu, podłącz , sprawdź jak działa, a jeżeli nie będziesz zadowolony daj nam znać w ciągu 3 dni od otrzymania, a odbierzemy zasilacz naszym kurierem na NASZ KOSZT i zwrócimy Tobie za towar i przesyłkę pieniądze na konto (darmowa przesyłka zwrotna nie dotyczy akumulatorów o pojemności powyżej 100Ah) 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl