Adapter do zasilania pieca gazowego wymagającego tzw. "stałej fazy"

Dostępność: chwilowy brak towaru
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

Opis

Adapter pieca gazowego wymagającego tak zwanej "stałej fazy", konieczny do pracy niektórych kotłów CO z zasilaczy awaryjnych typu UPS. 

Stosowany jeżeli piec gazowy nie działa na zasilaczu UPS.

Jest to wtyczka z gniazdem wyposażona w element "porządkujący" układ FAZY, ZERA ORAZ UZIEMIENIA zgodnie z standardem "gniazdo z bolcem" występującym w naszym kraju. Wewnątrz wtyczki znajduje się odpowiednio dobrany i podłączony element pasywny, którego zadaniem jest przekazanie niewielkiego potencjału elektrycznego na przewód uziemiający kotła. Potencjał ten jest wykorzystywany przez komorę jonizacyjną niektórych kotłów gazowych do poprawnej pracy. Normalnie, gdy w "sieci jest prąd" taki potencjał naturalnie występuje na przewodzie ochronnym.

Wymagają tego nieliczne modele pieców występujące na naszym rynku. Postaramy się z Państwa pomocą stworzyć dokładną listę modeli, które wymagają tego bezwzględnie. 90% pieców pracuje poprawnie bez konieczności stosowania tego adaptera.  

Adapter jest zalecany do pieców gazowych pracujących na zasilaniu akumulatorowym, a konieczny do pieców marki/model :

BERETTA

JUNKERS

DE DIETRICH

 

UWAGA , przed podłączeniem koniecznie sprawdź ( próbnikiem, neonówką ) biegunowość. Neonówkę otrzymasz w komplecie.

 

Wtyczka (adapter) ma oznaczenia FAZA / ZERO.

 

Oznaczenie FAZA:

Ten biegun musi być podłączony do gniazda UPS-a tak, aby znajdowała się na nim FAZA podczas pracy z SIECI. ( próbówka świeci )

 

Oznaczenie ZERO:

Ten biegun musi być podłączony do gniazda UPS-a tak, aby znajdowało się na nim ZERO podczas pracy z SIECI. ( próbówka nie świeci )

 

Aby wsadzić próbówkę do gniazda schuko z zapadkami zabezpieczającymi konieczne jest podniesienie obu zapadek jednocześnie. Wskaźnik próbówki świeci po dotknięciu ostrzem do napięcia ( fazy ) przy jednoczesnym przytrzymaniu palcem główki uchwytu śrubokręta.

 

Podczas testu biegunowości UPS musi pracować na napięciu z sieci. Jeżeli UPS ma gniazdo „z bolcem” i próbówka świeci po przeciwnej stronie niż powinna, aby być w zgodzie z adapterem, konieczna może być zamiana przewodów w gnieździe UPS-a lub w gnieździe sieciowym w domu. 

 

Jednocześnie, większość zasilaczy UPS ma podczas pracy akumulatorowej wyraźne różnice w świeceniu próbówki występujące na biegunach wyjściowych. Należy dążyć do tego, aby biegun oznaczony jako FAZA na adapterze łączył się z biegunem na którym mocniej świeci próbówka podczas pracy akumulatorowej zasilacza UPS.

 

Podczas pracy akumulatorowej UPS musi być podłączony do gniazda sieciowego pomimo braku fazy, tak aby cały czas było połączone uziemienie.

 

Rolą adaptera jest podanie potencjału na przewód ochronny podczas pracy akumulatorowej. Jest to wymagane dla poprawnej pracy komory jonizacyjnej niektórych pieców gazowych. Potencjał taki występuje naturalnie, gdy w sieci jest prąd. Brak potencjału wyświetla błąd palnika.

 

Opinie o produkcie (5)

4 kwietnia 2018

Potwierdzam, Beretta - wszystkie modele działają wyłącznie z tym adapterem

19 kwietnia 2018

Junkers CerapurSmart ZSB14 pracuje poprawnie bez przejściówki :-) Dziękuję za profesjonalne podejście.

5 października 2018

Vitopend 100 firmy Viessmann

9 października 2018

Po 10 minutach wybija bezpiecznik różnicowo-prądowy Administrator: w takiej sytuacji może być konieczna wymiana tego bezpiecznika na inną wartość.

18 grudnia 2018

Wystarczy zewrzeć na wyjściu inwertera punkt neutralny (prawa dziurka gniazdka)z uziemieniem poprzez rezystor około 1Mohm rezystor ma zapobiec jedynie zadziałaniu wyłącznika róznicowo prądowego w razie problemów z wyłącznikiem różnicowo prądowym należy zastosować większą wartość rezystora ot i cały adapter. Administrator: DOKŁADNIE TAK, ALE NIE WSZYSCY MAJĄ POJĘCIE CO TO JEST REZYSTOR, WIĘC PO TO JEST GOTOWY ADAPTER

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl